Mikrodenetleyici Geliştirme Kartları

 

MİKRODENETLEYİCİ DENEME KARTI

(PIC 16F876-PIC 16F877)

 PIC 16f877 serisi mikrodenetleyicileri deneyebileceğiniz, DC 5V ile çalışan bir deneme kartıdır.Deneme kartı üzerinde PORT’lara bağlı kablo bağlantı soketleri mevcuttur.Ayrıca kart üzerinde 3 farklı çalışma frekansı JUMPER sayesinde seçilebilir.

BUTON  KARTI

Mikrodenetleyici uygulamalarında kullanabileceğiniz 12 ADET buton içeren bir deneme kartıdır.DC 5V ile çalışmaktadır.Butonlar aktif edildiğinde LOJİK “1” bilgisi verilir.

 

DİSPLAY DENEME  KARTI

6 haneli ORTAK ANOT display uygulamalarında kullanabileceğiniz bir deneme kartıdır.4bitlik kod çözücü olarak 7447 entegresi kullanılmıştır.Display seçme pinlerinden istenilen display aktif edilir.DATA pinlerinden ise 4 bitlik bilgi girişi yapılarak istenilen rakam görüntülenir.

 

MİKRODENETLEYİCİ DENEME KARTI 2

(PIC 16F84-PIC 16F628)

PIC 16f84serisi mikrodenetleyicileri deneyebileceğiniz, DC 5V ile çalışan bir deneme kartıdır.Deneme kartı üzerinde PORT’lara bağlı kablo bağlantı soketleri mevcuttur.Ayrıca kart üzerinde 3 farklı çalışma frekansı JUMPER sayesinde seçilebilir.

 

LED KARTI

Mikrodenetleyici uygulamalarında kullanabileceğiniz 12 ADET LED DİYOT  içeren bir deneme kartıdır.DC 5V ile çalışmaktadır.Led diyotlar LOJİK “1” bilgisi ile aktif edilir.

 

12 V-5 V DC KONVERTÖR

 Mikrodenetleyici uygulamalarında DC 12V besleme voltajını DC 5V ‘a düşürülmesi gereken tasarımlarda kullanabileceğiniz bir karttır.

 

SERİ PORT (RS-232) HABERLEŞME KARTI

Seri port (RS-232) uygulamalarında kullanabileceğiniz MAX 232 entegresiyle yapılmış DC 5V ile çalışan bir seri haberleşme kartıdır.PC-MİKRODENETLEYİCİ ya da MİKRODENETLEYİCİ- PC arasında seri olarak bilgi alış verişi gerektiren uygulamalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Designed By DİNÇER

Elektronik Proje Merkezine Hoşgeldiniz… : Welcome !

Authorize

Kayıp parola

Kayıt ol